واکسیناسیون، مطالبه به حق مأموران قطار و رانندگان اتوبوس

مأموران و مهمانداران قطارهای مسافری و رانندگان اتوبوس های بین شهری خواهان تسریع در واکسیناسیون این اقشار در برابر کرونا به دلیل بالا بودن ارتباط آنها با مردم هستند.

به گزارش خبرگزاری رکن آنلاین ، انتشار اخباری در روزهای اخیر مبنی بر اتمام واکسیناسیون خلبانان پروازهای مسافری و آغاز واکسیناسیون مهمانداران در برابر ، مطالبه به حق مأموران و مهمانداران قطارهای مسافری، مأموران چک بلیت در ایستگاه‌های راه آهن و همچنین رانندگان اتوبوس‌های بین شهری را افزایش داده است.

این در حالی است که بر اساس آخرین آمار وزارت راه و شهرسازی، تنها کمتر از ۳ درصد مردم به حمل و نقل هوایی دسترسی دارند و از آن استفاده می‌کنند که البته واکسیناسیون آنها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است؛ ضمن اینکه به گفته کارشناسان صنعت هوانوردی، سیستم‌های ایرکاندیشن و گردش هوا در هواپیماها تا حد زیادی از چرخش ویروس میان مسافران هوایی جلوگیری می‌کند.

اما بخش زیادی از مردم از حمل و نقل ریلی و جاده‌ای برای جابه جایی ها و سفرها استفاده می‌کنند؛ ضمن اینکه مأموران قطارهای مسافری برای چک کردن بلیت، مجبور به گفت‌وگو با تک تک مسافرانند، لذا به نظر می‌رسد اولویت دادن به واکسیناسیون مأموران قطار و رانندگان اتوبوس در برابر ، باید در رأس مصوبات ستاد ملی مقابله با باشد.

گفتنی است وزیر راه و شهرسازی ریاست کمیته حمل و نقل ستاد ملی مقابله با را نیز بر عهده دارد؛ وی پیش از این در اواخر سال گذشته در حاشیه نشست این کمیته با وزیر کشور فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با اظهار کرد: در ستاد ملی مبارزه با ، وزارت راه و شهرسازی از روز نخست با عزمی جدی به عنوان مسئول پروژه حمل‌ونقل، تدوین و ابلاغ و اجرای پروتکل‌های بهداشتی را در دستور کار خودش قرار داد.

یکی از مسئولان انجمن شرکت‌های حمل و نقل ریلی در گفت‌وگو با ، از مکاتبات متعدد این انجمن با وزارت بهداشت برای اولویت دهی به واکسیناسیون مأموران و مهمانداران قطارها و عدم توجه کافی وزارت بهداشت به این مکاتبات خبر داد.

در بخش اعطای تسهیلات به شرکت‌های ریلی و هوایی نیز طی یک سال و نیم اخیر تبعیض‌هایی ایجاد شده و تقربیا همه شرکت‌های هواپیمایی توانستند سال گذشته مجموعاً ۲ هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی دریافت کنند.

ولی برای شرکت‌های ریلی مسافری مجموعاً ۹۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که در نهایت کمتر از یک چهارم این رقم به شرکت‌ها پرداخت شده و تعدادی از شرکت‌های ریلی هنوز با گذشت یک سال از مصوبه ستاد ، نتوانسته‌اند بخشی از این تسهیلات را دریافت کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.