وداع تلخ ستاره دو دهه سینمای ایران با زندگی

از سراسر وب

فریماه فرجامی ستاره دهه‌های ۶۰ و ۷۰ سینمای ایران، جمعه شب پس از تحمل یک دوره بیماری سخت که در هفته گذشته منجر به کما شد، در سن ۷۱ سالگی از دنیا رفت.

فریماه فرجامی بازیگر سرشناس سینمای ایران که چندین سال از سینما دور افتاده بود، در سال‌های پایانی عمر خود به پیشنهاد داریوش مهرجویی ایفای نقشی کوتاه در فیلم لامینور را پذیرفت که أخرین کار هنری او محسوب می‌شود.

وی مدرک لیسانس خود را از دانشگاه هنرهای دراماتیک تهران در سال ۱۳۵۶ دریافت کرد و با بازی در نمایش تلویزیونی آدمک مومی در همان سال به عرصه هنر تصویری ایران پا گذاشت.

و در دهه‌های ۶۰ و ۷۰ شمسی ستاره سینمای ایران بود و در فیلم‌های کارگردانان مطرحی نظیر مسعود کیمیایی و علی حاتمی کارهای ماندگاری نظیر مادر، سرب، خط قرمز، نرگس، تیغ و ابریشم و پرده آخر به ایفای نقش پرداخت.

فریماه فرجامی برای بازی در فیلم سرب مسعود کیمیایی دیپلم افتخار جشنواره فجر را از آن خود کرد و هنرنمایی‌اش در پرده آخر واروژ کریم مسیحی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را برای او به ارمغان آورد.

این بازیگر توانمند سینمای ایران چند سال گذشته را در بستر بیماری سپری کرد و از هفته گذشته نیز به دلیل وخامت اوضاع سلامتی به کما رفت و در بیمارستان بستری بود تا اینکه جمعه شب نهم تیرماه ۱۴۰۲ در سن ۷۱ سالگی دار فانی را وداع گفت.

ممکن است شما دوست داشته باشید