وراثی که باهم اختلاف دارند نگران سهام عدالت متوفیان نباشند

مشاور اجرایی سهام عدالت شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: سهام عدالت متوفیانی که وراث آن‌ها با یکدیگر اختلاف دارند از بین نخواهد رفت بلکه بعد از انحصار وراثت، میزان سهم هر یک از افراد مشخص خواهد شد.

پور‌رضایی مشاور اجرایی سهام عدالت شرکت سپرده گذاری مرکزی در گفت‌وگو با خبرگزاری رکن آنلاین،  در رابطه با سهام عدالت وراث متوفیان، اظهار کرد:از زمانی که بحث سهام عدالت مطرح شده است حدود ۱۴ سال می گذرد و در این مدت حدود  دو میلیون و ۶۰۰ نفر فوت از افراد مشمول سهام عدالت فوت کرده اند که این   در حال افزایش است.

او افزود: متوفیان به طور معمول جزء گروهی محسوب می شوند که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند، زیرا  یا خود متوفی در زمان آزاد سازی حضور داشته و روش غیر مستقیم را انتخاب کرده  یا قبل از زمان آزاد سازی فوت کرده است.

 

مشاور اجرایی سهام عدالت شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت:پس از انجام مراحل انحصار وراثت، در صورت راه اندازی سهام عدالت یک نفر از وراث می‌تواند  اطلاعات مورد نیاز خود و سایر افراد خانواده را این سامانه وارد کند.

او در پاسخ به این سوال که تکلیف سهام عدالت اوراثی که باهم دارند چه می شود؟گفت: سهام عدالت این اشخاص از بین نخواهد رفت بلکه  در بحث انحصار وراثت مشخص شده که سهم هریک از آنها به چه میزان است،همچنین در مراحل بعدی بین وراث تقسیم خواهد شد.

 

 

پایان خبر / رکن آنلاین

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.