وزارت امر به معروف و نهی از منکر هرگز به زور متوسل نمی شود

از سراسر وب

کیهان امروز سخنان احمد متین دفتری را در مراسم بزرگداشت دکتر مصدق برجسته کرده است که درخواست تشکیل جبهه دموکراتیک ملی را داده است. اما دیگر روزنامه امروز، اطلاعات، از تیرباران ۷ نفر به جرم لواط خبر داده و از مخالفت بنی صدر با تشکیل حکومت فدرالی گفته و در تیتری دیگر از انحلال مدارس مختلط در تهران نوشته است.

و اینکه به نقل از مدیر اخبار و برنامه های تلویزیون تیتر زده شده: گوگوش، مهستی و هایده‌ها در رادیو و تلویزیون جایی ندارند.

در صفحه دوم روزنامه اطلاعات امروز به نقل از احمدصدر حاج سیدجوادی وزیر کشور وقت خبری منتشر شده است درباره نوع حکومت آینده ایران و نقش وزارتخانه جدید امر به معروف و نهی از منکر، که بی کم و کاست برایتان بازنشر می‌کنیم.

IMG_20220306_072650_016

احمدصدر حاج سیدجوادی وزیر کشور که در مراسم بزرگداشت دکتر محمد مصدق در احمدآباد شرکت کرده بود طی سخنانی پیرامون اجتماع مردم بر مزار دکتر محمد مصدق گفت‌: «اجتماع امروز اختصاص به یک دسته و گروه خاصی نیست. من شخصا به این نهضت مردم امیدوارم و هیچ نگرانی در کار نیست. ولی ملت باید هوشیار باشند و نگذارند منافقین و دشمنان ملت و دین به این نهضت آسیب برسانند. وی افزود همانطور که مرحوم دکتر مصدق به فکر آزادی واقعی کشور و ملت ایران بودند و در این راه خدمات فراموش ناشدنی انجام دادند. حضرت آیت الله العظمی امام خمینی نیز خواستار آزادی مطلق در ایران می باشند و جمهوری اسلامی در ایران خواهد توانست  تمام آزادی‌ها را در بر داشته باشد و من معتقدم و ایمان دارم که اکثریت قاطع ملت شریف ایران در یک جهت و مسیر در دادن رای به جمهوری اسلامی شرکت خواهند کرد. دیگران نیز می‌توانند با آزادی کامل در این رای گیری شرکت کنند و اکثریت، اساس و بنیان حکومت آینده ایران را روشن خواهد کرد و این دسته نباید نگران باشند و فکر کنند که ممکن است یک دیکتاتوری و اختناق مجدد در ایران حکومت کند. پس از تدوین قانون اساسی جدید خواهید دید که نظر همه آزادیخواهان را در برخواهد داشت.»

IMG_20220306_071818_725

احمد صدر حاج سیدجوادی درباره وزارت امر به معروف و نهی از منکر گفت: وظیفه این وزارتخانه آن است که به افراد نامطلع و یا کسانی که آگاهی کامل از دین اسلام و روابط اجتماعی آن ندارند راهنمایی کند و معتقدات مذهبی مردم را افزایش دهد. وی اظهار عقیده کرد که این‌ وزارتخانه هرگز در اجرای وظایف خود متوسل به زور و فشار نخواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.