وقوع ۶ فقره آتش سوزی در جنگل های گیلان

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان با اشاره به وقوع شش فقره آتش سوزی بر اثر وزش باد در استان، گفت: حدود دو هکتار از اراضی جنگلی گیلان دچار حریق شد.

به گزارش خبرگزاری رکن آنلاین، محمد قربانی لرد ظهر جمعه در گفتگویی با اشاره به هواشناسی گیلان مبنی بر وزش باد جنوبی به ویژه در ارتفاعات و دامنه‌ها، اظهار کرد: از شامگاه گذشته شش فقره در استان گیلان گزارش شده است.

 

وی با اشاره به اینکه برآوردهای اولیه نشان دهنده درگیری دو هکتار از جنگل‌های گیلان با آتش است، افزود: آتش سوزی‌ها با تلاش نیروهای آتش نشانی، مأموران اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری و مردم مهار شده است.

 

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان با بیان اینکه تمام آتش سوزی‌ها سطحی و به صورت لکه‌ای اتفاق افتاده است، اضافه کرد: این آتش سوزی‌ها در مناطق جنگلی پنگا پشت ماسال، تله خان آستارا، جوکندان تالش، کولاک آور بالای سیاهکل، اسبه سر رضوانشهر و دارباغ فومن گزارش و خوشبختانه مهار شده است.

 

وی در ادامه به برخی دلایل وقوع آتش سوزی در اراضی جنگلی اشاره و با بیان اینکه بی احتیاطی در روشن کردن آتش هنگام وزش باد گرم از مهم‌ترین دلایل است، افزود: از ابتدای امسال تا کنون ۲۳۲ فقره آتش سوزی در گیلان رخ داده است.

 

قربانی لرد با بیان اینکه در این آتش سوزی‌ها ۳۷۳ هکتار از عرصه‌های جنگلی و مرتعی گیلان درگیر شده‌اند، گفت: در مقایسه با مدت مشابه پارسال به لحاظ تعداد وقوع آتش سوزی ۴۶ درصد و به لحاظ سطح پنج درصد افزایش داشته‌ایم.

 

 

پایان خبر / رکن آنلاین

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.