ژاپن تحریم ‌های غیرقانونی آمریکا علیه ایران را اجرا نکند

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از دولت ژاپن خواست که تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه ایران را نادیده بگیرد و دارایی‌های مسدود شده ایران در بانک‌های ژاپنی را آزاد کند.

به گزارش خبرگزاری رکن آنلاین، محمدجواد وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با خبرگزاری ژاپنی کیودو ‌های آمریکا علیه را غیرقانونی خواند و از دولت خواست که این تحریم‌ها را اجرا نکند.

 

ظریف در این مصاحبه که متن آن امروز دوشنبه از سوی خبرگزاری کیودو منتشر شد، تأکید کرد: «از آنجا که ایالات متحده [با اعمال تحریم‌های یکجانبه علیه ایران] در حال نقض قوانین بین‌المللی است، بهترین نقشی که ژاپن می‌تواند ایفا کند این است که به آمریکایی‌ها نشان دهد که تصمیمات غیرقانونی آنها را اجرا نمی‌کند.»

 

وی افزود: «ما از ژاپن انتظار داریم که مثل یک کشور دوست عمل کند، به‌ویژه وقتی پای قوانین بین‌المللی در میان باشد.»

 

ظریف همچنین از دولت نخست‌وزیر یوشیده سوگا خواست که برای نشان دادن حسن‌نیت خود، دارایی‌های ایران در بانک‌های ژاپنی که به دلیل تحریم‌های یکجانبه آمریکا مسدود شده است را آزاد کند.

 

وزیر امور خارجه کشورمان به خبرگزاری کیودو گفت که ارزش دارایی‌های مسدود شده ایران در بانک‌های کره جنوبی و ژاپن به ۱۰ میلیارد دلار می‌رسد که حدود ۳ میلیارد دلار آن در بانک‌های ژاپنی مسدود شده است.

 

ظریف خاطرنشان کرد که اگر منابع مالی ایران در ژاپن و کره جنوبی آزاد شود، ایران می‌تواند از این منابع مالی برای خرید غذا و دارو به‌ویژه واکسن کرونا استفاده کند.

 

 

پايان خبر / رکن آنلاين

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.