بنر خانگی

کابل USB-C به این زودی ها در آیفون های اپل مورد استفاده نخواهد گرفت


«رکن آنلاین» – بر اساس آخرین نوشته های تحقیقاتی تحلیلگر اپل مینگ چی کو، ممکن است رویای استفاده از کابل USB-C برای آیفون های آینده هیچوقت به حقیقت نپیوندد.


گزارش ها حاکی از آن است که شرکت اپل قصد ندارد کابل USB-C را در آیفون های آینده استفاده کند یا سنسور تاچ آیدی را در دکمه پاور ادغام کند (دو فناوری که در سخت افزار آیپد اپل وجود دارد، مانند آیپد ایر ۲۰۲۰. طبق گزارشی که توسط یکی از اعضای داخلی شرکت اپل بدست آمده است، دلیل اصلی تصمیم برای اینکار را اینگونه توضیح می دهد: “ما معتقدیم که یو اس بی نوع C برای سودآوری تجارت MFi مفید واقع نشده و مشخصات ضد آب آن ضعیف تر از لایتنینگ و مگ سیف است”. آقای کو افزود، شرکت اپل احتمال دارد به طور کلی برنامه استفاده از شارژر های سیمی را لغو کرده و به شارژ آیفون ها توسط شارژر بیسیم روی آورد. برای مثال شارژری مثل MagSafe که اپل تمرکز زیادی بر روی آن داشته و قصد دارد از طریق این گجت، راه حلی مناسب را برای شارژ آیفون های آینده ارائه کند، در برابر آب نیز حتی از لایتنینگ ها بیشتر است. به همین دلیل شرکت اپل با معرفی این محصول، قدم اول خود را برای حذف پورت آیفون های آینده برداشته است. با این حال، آقای کو ذکر می کند که اپل هنوز اکوسیستم مگ سیف را به عنوان تنها روش شارژ قابل اعتماد برای آیفون نمی‌داند. در عوض، او پیش بینی می کند که اپل به استفاده از پورت لایتنینگ خود ادامه خواهد داد.

بعلاوه این تحلیلگر بیان می‌کند که اپل احتمال دارد با ادغام تاچ آیدی در دکمه پاور دستگاه های خود، این فناوری را مجدداً به دستگاه های خود بازگرداند. البته به گفته او، هنوز هیچ زمانی برای به وقوع پیوستن این تغییرات وجود ندارد. البته بلومبرگ اعلام کرده است که شرکت اپل احتمال دارد که حسگر اثر انگشت را مستقیماً به زیر صفحه نمایش منتقل کند که البته این مسئله هنوز قطعی نشده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.