کاهش مدت زمان خدمت سربازی

از سراسر وب

به گفته دهنوی ، عضو هیأت رئیسه مجلس:
طی چندین جلسه کارشناسی با حضور قالیباف و سردار باقری برای رفع ابهام از مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر اصلاح قانون سربازی در برنامه هفتم توسعه تصمیماتی را گرفتیم.
طبق این توافق میانگین خدمت سربازی با احتساب دوره آموزشی به ۱۴ ماه خواهد رسید؛ یعنی حداقل ۳ ماه از خدمت تمامی سربازان کاهش پیدا می‌ کند.

او همچنین اضافه کرد که ستاد کل نیروهای مسلح با تأمین اعتبار دولت، نسبت به جایگزینی سرباز با سایر عضویت‌ ها در حد اعتبار تأمین‌ شده اقدام خواهد کرد. با این مصوبه، کاهش نیاز به سرباز، محقق می‌ شود و استفاده از سربازان در جایگاه‌ های تخصصی افزایش می‌ یابد.
رئیس فراکسیون اقتصاد دانش‌ بنیان متذکر شد: دانشجویان خارج از کشور، امکان معافیت تحصیلی خواهند داشت که این موجب تسهیل بازگشت نخبگان به کشور می‌ شود.

دهنوی توضیح داد: ستاد کل نیروهای مسلح، برنامه‌ ای جهت تعیین تکلیف مشمولان غائب تدوین و به مجلس ارائه خواهد کرد.

وی تأکید کرد: مشمولان خدمت سربازی با ۳۵ سال سن و دارای دو فرزند و بیشتر معاف خواهند شد. این معافیت در جهت حمایت از مشمولان سربازی که تشکیل خانواده داده‌اند، وضع شد.

نماینده تهران در مجلس، گفت: این تصمیمات در قالب حکم پیشنهادی برای رفع ابهام شورای نگهبان، امروز در سامانه قانون‌گذاری مجلس شورای اسلامی بارگذاری شد تا پس از تصویب در صحن مجلس و تأیید شورای نگهبان، اجرایی شود.

دهنوی در پایان با تشکر از پیگیری‌ها و همکاری‌های قالیباف و سردار باقری گفت: آقای قالیباف و سردار باقری موجب شکل‌گیری یک کار موفق مشترک بین مجلس شورای اسلامی و ستادکل نیروهای مسلح، پس از سال‌ها شدند، و ان‌شاءالله این مسیر همکاری ادامه خواهد داشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.