ثبت ۴۴ هزار درخواست بررسی نتایج کنکور ۹۹/ دریافت ۱۸ هزار مورد انتخاب رشته اشتباه

سخنگوی سازمان سنجش گفت: در سال ۱۳۹۹ مطابق سنوات گذشته از سوی داوطلبان، درخواست‌های مکرری برای بررسی نتایج داشتیم که مثلا در آزمون سراسری، حدود ۴۴ هزار درخواست اینترنتی از طریق سامانه سازمان ثبت شد.

به گزارش خبرنگار تعلیم و تربیت «رکن آنلاین»، فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش درباره رسیدگی اعتراضات به کنکورها، اظهار کرد: در آزمون‌های برگزار شده در سال 1399 مطابق سنوات گذشته از سوی داوطلبان، درخواست‌های مکرری برای بررسی نتایج داشتیم که مثلا در آزمون سراسری حدود 44 هزار درخواست اینترنتی از طریق سامانه سازمان ثبت شد.

وی ادامه داد: از تعداد ۴۴ هزار درخواست به حدود ۴۳ هزار و ۵۰۰ درخواست پاسخ داده شده است و درباره درخواست‌هایی که به صورت کتبی به سازمان سنجش ارسال می‌شود، تاکنون مورد درخواستی نداشتیم که پاسخ‌ها مبنی بر اعتراض به عدم قبولی و نتیجه داده نشده باشد.

زرین‌آمیزی افزود: در کمتر از یک ماه، حدود 18 هزار درخواست اشتباه در انتخاب رشته که توسط داوطبان در آزمون‌های مختلف اتفاق افتاده بود از سوی سازمان بررسی شد که به صورت کتبی و مکتوب به اطلاع داوطلبان رسانده شد.

وی اضافه کرد: یک‌سری از درخواست‌ها و اعتراضات از سوی داوطلبان نیاز به مدت زمان بررسی بیشتری دارد یعنی بر اساس شواهد و قراین موجود و گزارش‌های رسیده و مقایسه سوابق تحصیلی و نمرات آزمون، مشخص شده است که این داوطلبان مرتکب تخلف یا تقلب در آزمون شده‌اند که در کمیته‌های بدوی خاصی بررسی می‌شود و ممکن است ظرف یک یا دو هفته، داوطلب پاسخش را نگیرد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: تنها اعتراضاتی که یک مقدار زمان‌بر بوده، مانده است و الا هر آنچه درباره اشتباه در انتخاب رشته، تغییر سهمیه و … بود به داوطلبان به صورت مکتوب یا پیامکی، پاسخ داده شد.

وی درباره زمان ثبت‌نام آزمون سراسری نیز گفت: ثبت‌نام آزمون سراسری سال از یکشنبه ۱۲ بهمن آغاز می‌شود و تا شنبه 18 بهمن ادامه خواهد داشت.

به گزارش «رکن آنلاین»، برخی مخاطبان این خبرگزاری در سامانه فارس من با ثبت سوژه‌ای با عنوان «آزمون کنکور ارشد و دکتری به دلیل تقلب باطل شود» خواستار پیگیری این موضوع بودند.

پایان خبر / رکن آنلاین


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.