عاملین سقوط طلا در بازار مشخص شد

از سراسر وب

افزایش ارزش دلار و اظهارات سخت‌گیرانه مقامات فدرال رزرو بر قیمت این فلز گرانبها تأثیر گذاشته است. پاول موافق افزایش بیشتر نرخ بهره است و انتظار ندارد این روند به این زودی‌ها پایان یابد. این اظهارات خبر خوبی برای بازار فلزات نبود.

به گزارش تیترکوتاه؛ قیمت طلا در روز جمعه بزرگ‌ترین کاهش هفتگی خود را طی چهارماه گذشته تجربه کرد. افزایش ارزش دلار و اظهارات سخت‌گیرانه مقامات فدرال رزرو بر قیمت این فلز گرانبها تأثیر گذاشته است.

قیمت هر اونس طلا امروز در لحظه تنظیم این گزارش با ۷ دلار افزایش به ۱۹۲۱ دلار رسید.

شاخص دلار ۰.۵ درصد بالا رفته و به بالاترین رقم طی یک هفته گذشته رسیده است. بدین ترتیب خرید طلا برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر شده و تمایل برای آن پایین می‌آید.
ارزش دلار پس‌از آن‌که جروم پاول، رئیس خزانه‌داری آمریکا در سخنرانی خود در کنگره از افزایش بیشتر نرخ بهره خبر داد بالا رفت. وی قول داده بانک مرکزی محتاطانه عمل کند.

پاول موافق افزایش بیشتر نرخ بهره است و انتظار ندارد این روند به این زودی‌ها پایان یابد. این اظهارات خبر خوبی برای بازار فلزات نبود.

مری دالی، رئیس فدرال رزرو سان‌فرانسیسکو در مصاحبه‌ای در روز جمعه گفت احتمالاً بانک مرکزی دو بار دیگر نرخ بهره را در سال جاری میلادی افزایش می‌دهد و این یک پیش‌بینی منطقی است.

بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگه‌داری طلا را به‌عنوان یک سرمایه غیر سودده افزایش داده و تمایل برای آن را پایین می‌آورد.

قیمت نقره امروز ۰.۵۳ درصد کاهش یافت و به ۲۲ دلار و ۵۵ سنت رسید. پلاتین هم با ۰.۳۹ درصد کاهش ۹۲۱ دلار و ۷۰ سنت معامله می‌شود.

فیلیپ استریبل، استراتژیست ارشد بازار در Blue Line Futures در شیکاگو گفت: پاول بسیار تندرو بود. او طرفدار افزایش بیشتر نرخ بهره است و به این زودی شاهد کاهش نرخ نیست.

مری دالی، رئیس بانک فدرال سانفرانسیسکو، روز جمعه در مصاحبه با رویترز گفت که دو افزایش دیگر نرخ بهره در سال جاری یک پیش بینی بسیار معقول است. نرخ بهره بالاتر در ایالات‌متحده هزینه فرصت نگهداری طلا را افزایش می‌دهد.

طلا در این هفته حدود ۲ درصد کاهش یافته و از زمانی که در اوایل ماه مه به بالاتر از سطح کلیدی ۲۰۰۰ دلار رسید، بیش از ۱۵۰ دلار از دست داده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید